ÚTULOK VEĽKÝ MEDER

Naši partneri / Unsere Partner

 

10723438 964208500260642 1876539982

 

huns-sucht-sofa.at logo

 

2percent z dane

Podporte nás

V opatere mávame priemerne až 160-180 psíkov, o ktorých sa denno-denne staráme podľa nášho najlepšieho vedomia a svedomia. Kŕmenie a veterinárne náklady sú však pre nás niekedy až neúnosným bremenom. Zvládame to výhradne s Vašou pomocou, ktorej sa nám dostáva čoraz viac, a za čo sme vám nesmierne vďačné. Pomoc potrebujeme vždy, a každý, kto len málinko chce, si zaručene nájde spôsob ako nám ju dať.

Prinášame vám hneď niekoľko možností, ako sa môžete stať našimi partnermi v zachraňovaní psíkov, lebo ich osud je aj vo vašich rukách. 

Pozrite si naše projekty, a keď sa Vám páči myšlienka, môžete projekt rovno aj podporiť. Ak ste si z projektov nevybrali, prinášame Vám ďalšie možnosti, ako pomôcť Azylákom. 

!!! Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať !!!

 

Trvalý príkaz


Týždeň čo týždeň sa na vás obraciame s prosbou o pomoc s granulkami, konzervami a pod. Aby sme sa viac nemuseli obávať o hladné brušká našich útulkáčov, rozhodli sme sa zahájiť kampaň "Trvalým príkazom k trvalému dobru". Stačí zadať vo vašej banke trvalý príkaz, na vami určenú sumu, a pravidelne nám budete pomáhať z pohodlia vášho domova - aj pár eur je viac, ako nič!

azyl prikaz

Denne sa spotrebuje približne 35-40 kg granúl! V prepočte na jeden týždeň sú náklady na kŕmenie vo výške 250-280€!!!
Každý náš útulkáč odchádza do nového domova plne veterinárne ošetrený, t.j. odčervený, odblšený, očkovaný, čipovaný a fenky výhradne kastrované. Každý, kto má psíka vie, že veterinárna starostlivosť je veľmi nákladná...

Priatelia, keby sa medzi vami našlo aspoň 200 dobrých duší, ktorí by mali možnosť pravidelne, mesačne, prispievať sumou 5€, nikdy viac by sme nemali starosti s granulkami, alebo faktúrami od veterinárov a všetkými našimi silami by sme sa vedeli sústrediť na rekonštrukciu a spríjemňovanie útulku!

Podporte nás, pomôžte nám, psíkovia vás potrebujú! 

Bankové spojenie:
Číslo účtu: 2926857357/1100 (Tatra banka)
IBAN:SK27 1100 0000 0029 2685 7357
BIC :TATRSKBX
HESLO: PRIKAZ

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Facebook: OZ Dog Azyl

 

Krmivo pre psíkov


Ako sme už vyššie spomínali, denne sa skŕmi 35-40kg granúl, čo je veľmi veľké množstvo už aj za jeden týždeň, nieto ešte za jeden celý mesiac. Budeme vďační keď našich psíkov podporíte kúpou krmiva a ponúkame vám ten najjednoduchší spôsob. Dobrý skutok sa dá spraviť aj z pohodlia vašej obývačky, spálne, kuchyne...


Stačí, keď kliknete na tento link: http://www.gilpa-sk.sk/granulky-pre-utulky/ vyberiete náš útulok Veľký Meder a objednáte. Granulky nám dovezú priamo až do útulku. Je to overený a veľmi osvedčený spôsob pomoci, a naši psíkovia tie granulky majú veľmi radi :)

Ak si na predchádzajúcej stránke nevyberiete, môžete navštíviť aj stránku www.preutulky.sk. Nájdete tu náš "whish list", v ktorom je uvedené čo potrebujeme. Stačí si len vybrať a objednať. Tiež nezabudnite uviesť, že objednávate pre útulok Veľký Meder. 

Pokiaľ ste zástancovia tradičného spôsobu, môžete nám krmivo aj osobne zakúpiť a doviezť, poprípade, keď nemáte cestu okolo, odvoz zabezpečíme, stačí nám napísať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Radi by sme Vás ale poprosili, aby ste pri výbere krmiva vždu uprednostňovali kalitu pred kvantitou. Z lacných hypermarketových značiek majú psíkovia stračné hnačky a ani im nechutia :(

Tretí spôsob je usporiadať zbierku krmiva v práci, škole, kine, ... kdekoľvek, kde sú dobrí ľudia. Krmivo potom tiež môžete osobne doviesť do útulku, poprípade nás kontaktovať pre odvoz.

Tiež je tu možnosť finančného príspevku na účet, za ktorý granulky nakúpime:
Číslo účtu: 2926857357/1100 (Tatra banka)
IBAN:SK27 1100 0000 0029 2685 7357
BIC :TATRSKBX
HESLO: GRANULE

Možností ako naplniť našim psíkom brušká je mnoho, prosíme, vyberte si /aspoň/ jeden a pomôžte! V mene psíkov, ĎAKUJEME!

 

2% z dane


 
Milí priatelia!
Čaká nás zrejme ten najťažší rok v našej histórii a Vašu pomoc potrebujeme viac ako kedykoľvek pred tým! Kríza žiaľ dobehla aj náš útulok, trocha sme museli spomaliť ale veríme, že keď sa opäť spojíme, zvládneme aj toto náročné obdobie! Je tu opäť čas na poukázanie 2% zo zaplatenej dane z príjmov a my prosíme o pomoc pre stovku hladných brušiek. 
 
Potrebné informácie k vyplneniu tlačiva:
IČO/SID: 42166004
Právna forma: Občianske združenie
Obchodné meno: DOGAZYL
Sídlo: Nám. priateľstva 2164/3, 929 01 Dunajská Streda
 
Máme za sebou dosť rušný, náročný ale aj úspešný rok, počas ktorého sa nám podarilo prichýliť až 244 psíkov. V priemere mávame v našej opatere až cez 100 psíkov. Tí šťastnejší čakajú na svoje nové domovy v dočaskách, ale viac ako 80% z nich, je odkázaných výhradne na našu pomoc. Ročne skŕmime cca 8ton! granúl, a náklady na veterinárov sa pohybujú ročne medzi 35.000€ - 40.000€. Neuveriteľné, že?
 
Psíky s hladnými bruškami pribúdajú a prosia o azyl. Nemajú domov, rodinu, pohodlný pelech.. Ale vďaka Vám a Vašim 2% z dane ich môžeme do sýtosti nakŕmiť, veterinárne ošetriť a zabezpečiť im strechu nad hlavou. Priemerné náklady na jediného prijatého psíka sa pohybujú okolo 180€. V tomto je zahrnuté odčervenie, odblšenie, očkovania, čipovanie, krvné testy a kastrácia. V sume ale nie je ešte zahrnuté papanie, kozmetika (keď je potrebná) a samozrejme ďalšie veterinárne ošetrenia. Žiadnemu psíkovi sme nikdy nič neodopreli. Keď potrebuje špeciálnu diétu, má ju mať :) Keď potrebuje špeciálne veterinárne ošetrenie, aj to je samozrejmosťou :) Môžeme však prijať iba toľko psíkov, na koľko nám financie vystačia a preto Vás zo srdca prosíme o pomoc.

Prikladáme euro k euru aby sme prežili, takže sa naozaj ráta každý cent. Možno si pomyslíte, že načo budete vypĺňať tlačivo, Vaše 2% sú “zanedbateľné”. Nie, nie sú! Aj keď napríklad Vaše 2% činia “iba” 3,32€, vynásobme si to stom a už aj máme cez 300€ (a hlavne, sú to peniažky, ktoré nezinkasuje štát, ale pôjdu na dobrý účel)

Mali sme, a vlastne stále máme, veľké plány ako spríjemniť psíkom útulok, ale tie teraz musia počkať. Čo však nemôže počkať je kompletná výmena strechy. Šetrili sme a stále šetríme na tento veľký projekt, ale situácia je žiaľ taká, že polovica úsporov sa minula na veterinu a máme obavy, že (ak sa nám nedostane pomoci) dopadne tak aj druhá polovica :( 
 
Poproste svojich známych, priateľov, rodinu, aby pomohli našim Azylákom. Tiež by nám nesmierne pomohlo, keby ste skúsili osloviť živnostníkov a firmy vo Vašom okolí, aby sa k nám pridali a stali sa tak našimi partnermi v zachraňovaní. Pre Vás sú to "len" 2% z dane, ale pre našich psíkov je to prísľub do lepšej budúcnosti!
 
Potrebné informácie k vyplneniu tlačiva:
IČO/SID: 42166004
Právna forma: Občianske združenie
Obchodné meno: DOGAZYL
Sídlo: Nám. priateľstva 2164/3, 929 01 Dunajská Streda
 
Stačí vyplniť a vytlačiť vyhlásenie a následne odovzdať (spolu s potvrdením o zaplatení dane z príjmu) na ktoromkoľvek daňovom úrade. Vyplnené tlačivá nám samozrejme môžete zaslať aj na adresu združenia a daňový úrad s radosťou vybavíme za Vás :) 
 

Potrebné informácie k podaniu vyhlásenia o poukázaní 2% z Vašej dane

Ak ste FYZICKÁ OSOBA (ZAMESTNANEC)
- Do 15.02. požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
- Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane. (Zároveň sa ho môžete spýtať, či môžete darovať 2% resp. 3% z dane, pretože pokiaľ ste poberateľom bonusov na deti a príp. iných zvýhodnení, Vaša daň sa kráti a v niektorých prípadoch nie je dostatočne vysoká na to, aby ste mohli darovať 2% alebo 3% organizácii. Túto informáciu Vám budú vedieť povedať aj na daňovom úrade.)
- Na poukázanie 2% (3%) sú potrebné minimálne 3,32€. - Vyplňte vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby.
- Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu zaslali svoje 2% (3%), zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov.
- Obe tlačivá (Potvrdenie o zaplatení dane a Vyhlásenie) zašlite/doručte na Daňový úrad najneskôr do 30. apríla.
 
Údaje, ktoré potrebujete uviesť do Vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane:
IČO/SID: 42166004
Právna forma: Občianske združenie
Obchodné meno: DOGAZYL
Sídlo: Nám. priateľstva 2164/3, 929 01 Dunajská Streda
 
Upozorňujeme hlavne, kto si bude vypĺňať tlačivo sám, že IČO (naše IČO) musí byť podla pokynov ZAROVNANÉ DOPRAVA. Je možné, že ak nebude správne zarovnané, vaše 2% z dane prepadnú štátu, pre zle vyplnené tlačivo.
 

Ak ste PRÁVNICKÁ OSOBA
 

 - Právnické osoby môžu poukázať 1% (2%) z dane aj viacerým prijímateľom, minimálna výška v prospech jedného je 8€.
 - Vypočítajte si Vaše 1% alebo 2% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa.

a) Ak právnická osoba (firma) v predchádzajúcom roku až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v tomto roku (zvyčajne do 31.3.) NEDAROVALA financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať iba 1,5% z dane – vyznačí v daňovom priznaní, že poukazuje iba 1,5% z dane

b) Ak právnická osoba (firma) v predchádzajúcom roku až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v tomto roku (zvyčajne do 31.3.) DAROVALA financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať 2% z dane – označí v daňovom priznaní, že poukazuje 2% z dane.
 

 - V daňovom priznaní pre právnické osoby – časť IV. sú uvedené kolonky na poukázanie 1,0% (2%) z dane v prospech 1 prijímateľa.

Údaje, ktoré potrebujete uviesť do Vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane:

IČO/SID: 42166004
Právna forma: Občianske združenie
Obchodné meno: DOGAZYL
Sídlo: Nám. priateľstva 2164/3, 929 01 Dunajská Streda

Ak súhlasíte so zaslaním údajov (obchodné meno alebo názov, sídlo a právna forma) vami určeným prijímateľom, tak zaškrtnite súhlas so zaslaním údajov.
Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na daňový úrad, zvyčajne do 31. marca.

 

Aukcie  


V našej skupine na Facebooku "OZ Dog Azyl - aukcie, obchodík" pravidelne prebiehajú tzv. aukcie, z ktorých celý výťažok putuje z pravidla na úhradu veterinárnych nákladov (ak nie je nič urgentnejšie na úhradu). Pre účasť v aukcii sa treba pridať do skupiny, prečítať si pravidlá a potom už si len vyberať z pekných vecičiek a prihadzovaním pomáhať :)
Veci do aukcie dostávame od dobrých ľudí, a môžete sa k nim pridať aj Vy. Môžete nám ich doviezť osobne, ale aj poslať poštou.

aukcie cover

Zoznam prijateľných vecí do aukcie ;)

Pre psov a mačky (prípadne iné zvieratá)
- Hračky – ideálne nové, alebo veľmi málo požívané (pískacie aj nepískacie, gumené, plyšové, textilné, logické, škrabadlá pre mačičky, loptičky, frisbie taniere...)
- Pelechy - prútené, textilné, (plastové využijeme v útulku), textilné domčeky do interiéru, atď.
Vodítka, obojky, postroje – iba nové (požité ale využijeme v útulku). Flexi vodítka iba nové, bezpečné.
- Misky – nové, alebo minimálne používané, nepožužlané - plastové, keramické (nerezové – aj použité - využijeme v útulku), cestovné, skladacie..
- Oblečenie – nové alebo minimálne použité. Opotrebené nemáme ako a kde využiť.
- Ostatné – klietky pre hlodavce, napájadlá, mačacie toalety, prenosné tašky na psíkov, hrebene, kefy, kliešte na pazúriky (použité využijeme v útulku), prípadne iné užitočné vecičky pre zvieratká.

Pre ľudí

- Dámske a pánske oblečenie, obuv - iba nové, ideálne nenosené, alebo veľmi málo nosené, najlepšie značkové. Oblečenie musí byť čisté, vypraté, obuv vyčistená, podrážka nezodratá!
- Kozmetika (dámska aj pánska) – nová, nepoužitá, v záručnej lehote! Prosím, žiadne vzorky z časopisov ;)
- Kabelky, tašky – v zachovalom stave, minimálne používané, alebo nové. Vnútro musí byť čisté, aj keď kabelka/taška bola používaná. Povrchový materiál, ak je to koženka, sa nesmie odlupovať. Textilné kabelky prosím bez dierok a vyťahaných nitiek ;)
- Bižutéria, hodinky a rôzne doplnky – ideálne módna bižutéria v zachovalom stave, nezodretá, nepopraskaná, zapínanie funkčné. Náramky a prstene z Kinderka potešia iba mňa, dražiteľov nie ;) Hodinky musia byť funkčné (nemusia byť s novou baterkou, tá sa dá vymeniť). Opasky, šatky, šály, kozmetické tašky, klobúky, čiapky, rukavice atď. – v zachovalom, použiteľnom stave ;)
- Deti – hračky, plyšové, logické, skladacie (puzzle, lego, stavebnice..), spoločenské, hračky pre najmenších, bábiky pre dievčatá, autíčka pre chlapcov atď. Hračky musia byť funkčné, málo používané, neopotrebené. Lego a hlavne puzzle prosím, iba kompletné, bez chýbajúcich dielikov. Rôzne doplnkové vecičky pre deti, farbičky, omaľovánky, papierové skladačky, peračníky, školské batohy, postavičky z roprávok (Kinderko opäť poteší iba mňa) atď. ;) Použité oblečenie pre deti NIE!
- Športové potreby – korčule, aj kolieskové, pomôcky na cvičenie, športové batory, atď. V zachovalom stave.

Domácnosť

- Doplnky do domácnosti – dekoračné predmety, sviečky, tácky, podnosy, pomôcky do kuchyne/kúpeľne, obrazy, fotorámy, prútené košíky, svietniky, ozdobné kvetináče, vázy, vtipné predmety, darčekové predmety, keramické/porcelánové predmety, šperkovničky atď. – všetko musí byť použiteľné, ideálne nové, alebo bez známok používania.

Hand Made výrobky - čokoľvek z Vašej trvorby/dieľne :)


Nezabudnite, že čo je pre Vás zbytočné, pre iného to môže byť poklad - a ešte aj Azylákom pomôžete :)

 

Materiálna pomoc


Opusteným psíkom môžete pomôcť aj vecným darom. Môžete darovať krmivo (konzervy, granule, piškóty), deky, uteráky, matrace, vankúše a paplóny - nie páperové - chovateľské potreby (obojky, vodítka, misky, náhubky, peliešky, hračky), lieky pre psy (odčervovacie, proti vonkajším parazitom...) a mnoho ďalších vecí. Všetko čo potrebuje Váš psík, potrebuje aj útulkáč. A všetko, čo Váš psík už nepotrebuje, poteší každého útulkáča. :)

Útulok je ešte stále vo výstavbe, v neustálej rekonštrukcii, tak radi privítame aj stavebný materiál.

Darované vecičky môžete osobne doviesť do útulku, alebo nás stačí kontaktovať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a zariadime odvoz.

 

Dočasná opatera


Dočasná opatera, skrátene "dočaska" alebo "DO", slúži ako taká medzistanica medzi útulkom a novým domovom psíka. Pokiaľ z akýchkoľvek dôvodov nemôžete mať psíka dlhodobo, ale chcete pomôcť, dočaska je skvelý kompromis.
azyl docaska

Sú dva druhy dočasiek:
Krátkodobá - je pár dňová, resp. pár týždňová a slúži na zotavenie psíka po operačnom zákorku, po kastrácii, v prípade choroby a pod. Hľadá sa v akútnych prípadoch pre psíky, ktorým momentálny stav nedovoľuje pobyt v útulku.
Dlhodobá dočaska trvá, kým sa nenájde psíkovi domov. Je ťažké ju časovo ohraničiť, v priemere ide o týždne, málokedy mesiace.

V dočaske sa psík socializuje, učí sa čo smie, čo nie, v prípade šteniatok dopilováva hygienu. Ale predovšetkým, psík je ľúbený, nemusí žiť v neútulnom koterci a získavame cenné informácie o jeho povahe, fungovaní v rodine, o jeho prednostiach, prípadne nedostatkoch. Do psíka v dočasnej opatere prakticky investujete len svoj čas a lásku. O financie sa staráme my, hradíme veterinárne úkony, dodávame krmivo, prípadne iné špecifické veci, ktoré si psíkov stav vyžaduje.


Pri zverení psa do dočasnej opatery sa podpisuje zmluva o dočasnom umiestnení opusteného zvieraťa.

 

Virtuálna adopcia


Virtuálna adopcia je perfektná príležitosť ako mať svojho psíka, aj keď ho nemôžete mať doma. Pokiaľ chcete mať virtuálne adoptovaného chlpáča, stačí zájsť do sekcie „virtuálna adopcia" na našej stránke, a vybrať si toho Vášho. Pravidelne potom prispievate na havkáča a jeho potreby. Za to dostanete certifikát virtuálneho adoptéra.

Do virtuálnej adopcie sú zväčša zaradené psíky, ktoré majú malú šancu na nájdenie si nového domova a je pravdepodobné, že svoj život dožijú v útulku. Dôvody sú rôzne, staroba, choroba, hendikep... Samozrejme, všetkým psíkom i naďalej hľadáme reálne domovy.

Princíp virtuálnej adopcie je založený na pravidelnom mesačnom príspevku v minimálnej výške 5eur, určenom pre konkrétneho psíka. Ide najmä o pravidelnosť príspevku, ideálne až do adopcie psíka, samozrejme môžete sa ukončiť aj skôr. Z tohto príspevku budú hradené náklady na daného psíka, napr. na liečbu, kastráciu, kvalitnejšie krmivo, očkovanie či iné nevyhnutné veci. Najjednoduchším spôsobom pravidelného prispievania je trvalý príkaz, ktorý si môžete zadať vo svojej banke. Je to pohodlné a v záplave iných povinností takto nezabudnete ani na svojho virtuálneho chlpáča. 

Virtuálnym adoptérom môže byť fyzická osoba ale aj firma, pričom platí, že môžete mať adoptovaných aj viacerých psíkov a naopak jedného psíka si môže adoptovať aj viac ľudí.

Ak sa rozhodnete pre virtuálnu adopciu psíka z nášho útulku, kontaktujte nás na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., v ktorom nám zašlete meno vybraného psíka a informáciu o tom, že si ho želáte viruálne adoptovať. Obratom Vám pošleme elektronicky certifikát, ktorý si môžete vytlačiť, alebo pridať na Facebook a pochváliť sa tak svojim priateľom o dobrom skutku a virtuálnom prírastku do rodiny :)

Samozrejme je možnosť aj jednorázového príspevku na vybraného psíka, v tomto príade sa však nejedná o virtuálnu adopciu a nevydáva sa certifikát.

Príspevky môžete posielať na:
Číslo účtu: 2926857357/1100 (Tatra banka)
IBAN:SK27 1100 0000 0029 2685 7357
BIC :TATRSKBX
HESLO: VA MENO PSÍKA

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

certifikat va

 

 

Venčenie psíkov


Ak si nemôžete psíka adoptovať, nemáte možnosť ani postarať sa o psíka dočasne, a virtuálna adopcia sa Vám zdá byť neosobná, prídte si do útulku vyvenčiť, pomojkať psíkov. Psíci z útulku sú veľmi vďační za každý kontakt s človekom a každú príležitosť prebehnúť sa, keďže väčšina z nich strávi v útulku čakaním na nový domov i niekoľko mesiacov/rokov.

Na venčenie sa netreba vopred ohlasovať, stačí prísť ktorúkoľvek sobotu alebo nedeľu medzi 11:00 - 15:00hod. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Nezabudnite si so sebou priniesť repelent proti kliešťom a komárom, aby Vás pri prechádzke nič nerušilo :) 

 

Pomoc pri brigáde v útulku


névtelen 2
Brigádu môžete zorganizovať aj Vy
, v spoločnosti svojich priateľov/kolegov, alebo sa môžete pridať aj k nami organizovanej brigáde, ktorú pravidelne vyhlasujeme na našej Facebook stránke OZ Dog Azyl.

Brigády sú najviac zamerané na čistenie výbehov, útulku, upratovania, rekonštrukcie, podľa toho, čo je treba urobiť. Na brigádu môže prísť ktokoľvek, kto má rád psíkov a nebojí sa manuálnej práce :)

Návštevné hodiny máme cez víkendy od 11:00 do 15:00 ale keby ste vedeli, alebo chceli prísť cez týždeň, kontaktujte nás na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Joomla SEF URLs by Artio
Created by Echo WebDesign Partner of YourBrand