ÚTULOK VEĽKÝ MEDER

Naši partneri / Unsere Partner

 

10723438 964208500260642 1876539982

 

huns-sucht-sofa.at logo

 

2percent z dane

  • Pohlavie / Geschlecht: samec / rude
  • Narodený(á) / Geboren: cca jún 2015
  • Rasa / Rasse: kríženec
  • Výška / Größe: 35 cm
  • Váha / Gewicht: 8 kg

 

Energický vozíčkar SHAGGY hľadá domov


Shaggy, narodený cca jún 2015, sa našiel na ulici v obci Trstice, kde sa ho asi týždeň pokúšali odchytiť, avšak bezúspešne. Až jednu nedeľu sa našiel, na ulici, pri ceste, nevládny na zadné nohy. Okamžite sme s ním leteli na veterinu, pripravení na eutanáziu, ktorú v podobných prípadoch, aj keď s ťažkým srdcom, volíme, nakoľko útulok nedokáže psíkovi s handicapom zabezpečiť plnohodnotný život. Na prvých RTG snímkach nebolo vidieť žiadne poškodenie, tak sme Shaggyho napojili na infúzie a začali ho vystrihávať z dredov tvrdých, ako betón. Zrazu sme na chrbte objavili dierku, sprvu sme si mysleli, že je postrelený, potom sme však objavili aj druhú dierku a bolo nám jasné, podľa zranení, že Shaggyho pokúsal nejaký veľký pes. Po dlhej konzultácii s našimi veterinármi sme sa rozhodli počkať, či sa náhodou nepostaví na nohy, dostal lieky proti zápalu aj bolesti a zostal na klinike. Na druhý deň ďalšie vyšetrenia ukázali, že predsa len má Shaggy zlomeniny, a síce, na chrbtici, okamžite sme dohodli termín MRI a dúfali sme, že sa mu bude dať pomôcť.

MRI však ukázalo, že Shaggy má nezvratne prerušenú miechu a teda, jeho stav je nezvratný a stály. Dostali sme na výber - eutanázia, alebo mu hľadať dočasku a dať mu šancu na život. Nakoľko sme sa do Shaggyho za tých pár dní stihli zaľúbiť a aj pán doktor sa vyjadril, že by mu dal šancu, tak sme si povedali, že ideme do toho. Shaggy išiel do domácej liečby k jednej z nás, do svorky 7 ďalších psíkov, kde sa okamžite zabýval a začal sa liečebný proces, najprv sme čakali 4 týždne, aby sa mu zahojil stavec a potom sme začali rehabilitovať a cvičiť.
26.6.2016 sme so Shaggym absolvovali kontrolné neurologické vyšetrenie, ktoré ukázalo, že síce prerušenie miechy je už navždy, našťastie poškodenie miechy sa nešírilo ďalej a reflexy zostali zachované aj v zadnej časti tela, takže Shaggy má dobré šance, že sa uňho vytvorí takzvaná spinálna chôdza, samozrejme, treba s ním naďalej cvičiť a rehabilitovať, aby mu svaly neatrofovali.
Shaggy už má aj vozík vďaka Katke, ktorá mu ho zakúpila, postupne si naň zvyká, aj keď radšej behá bez vozíčka, je rýchly, ako raketa a veľmi rád sa hraje s inými psíkmi, ľudí miluje.

Shaggyho jediná chybička krásy je, že nedokáže ovládať vylučovanie, takže ak si ho adoptujete, musíte počítať s tým, že mop sa stane vašim neodmysliteľným spoločníkom, prípadne ho bude treba plienkovať a prebaľovať. Močový mechúr mu treba niekoľkokrát denne vytláčať, aby mu v ňom nezostával moč, ktorý môže spôsobiť zápaly, stolica príde väčšinou ako prekvapenie :) Ľudia pri prvom kontakte so Shaggym bývaju smutní, viacerých už drobec rozplakal, keď ho vidia, že nevie chodiť, avšak po chvíľke spoznávania sa si uvedomíte, že Shaggy je jeden zdravý psík, ktorý vôbec nerieši, koľko nôh môže používať na behanie, tak isto behá, hrá sa, ako každý mladý psík, dokonca, keď je na dvore, aj nás všetkých stráži. Shaggy je zlatíčko, ktoré si získa vaše srdce a vôbec nebudete riešiť, koľkokrát denne ste museli umývať dlážky. Vie podať packu, dokonca aportuje hračky, snaží sa poslúchať a keď na vás hodí ten svoj psí pohľad, tak sa roztopíte od lásky. Veríme, že aj Shaggy si ešte zaslúži mať svoj ozajstný domov, aj keď jeho dočaska je časovo neobmedzená a tam, kde je, je milovaný, preto mu budeme vyberať naozaj dôkladne, lebo je to veľmi veľmi výnimočný psík.


Shaggy je odčervený, očkovaný, čipovaný, kastrovaný.


V prípade záujmu o adopciu píšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo volajte na 0905 507 847


V prípade, že by ste vedeli alebo chceli prispieť finančne práve na Shaggymu (veterina, krmivo..), môžete tak urobiť na účet: 2926857357/1100 (Tatra banka)
IBAN: SK27 1100 0000 0029 2685 7357
BIC: TATRSKBX
Heslo: SHAGGY

 

1ab7 e33dShaggy, geboren ca. im Juni 2015, wurde in der Gemeinde Trstice gefunden. Man hat versucht ihn seit einer Woche abzufangen, aber ohne Erfolg. Später wurde er auf der Straße gefunden. Er konnte hintere Beine nicht bewegen. Sofort rasten wir zum Tierarzt. Wir waren, mit blutendem Herz, auf die Euthanasie vorbereitet. Euthanasie wird nur selten und nur bei schwierigen Fällen, wenn das Tierheim einem Hund mit schweren Handicap nicht helfen kann, gewählt. An den ersten RTG Bildern war noch keine Beschädigung zu sehen, also hat Shaggy Infusionen erhalten. Bei der Fellreinigung von allen Dreads, die wie Beton waren, haben wir ein Loch am Rücken gefunden. Zuerst dachten wir, dass es sich um eine Schusswunde handelt, aber dann haben wir auch noch ein zweites loch gefunden. Es war klar, dass Shaggy von einem großen Hund angebissen wurde. Nach langen Konsultationen mit Tierärzten haben wir uns entschieden etwas abzuwarten. Vielleicht wird Shaggy aufstehen. Er hat Schmerzmittel und Antibiotika erhalten und ist auf der Klinik geblieben. Am nächsten Tag wurde klar, dass Shaggy auch Knochenfrakturen hat. Am Rücken. Sofort haben wir einen Termin zur MRI Untersuchung vereinbart und habe gehofft, dass man ihm helfen kann.

Die MRI Untersuchung hat leider eine dauerhafte Beschädigung der Wirbelsäule bestätigt. Wir hatten Wahl – Euthanasie oder Pflegestation zu suchen um ihm eine Chance aufs Leben zu geben. Da wir uns in den paar Tagen ins Shaggy verliebt haben und der Tierarzt war auch für die zweite Chance, haben wir uns gesagt, dass wir das irgendwie schaffen werden. Shaggy ist in die Pflege einer von uns, zu weiteren 7 Hunden gegangen. Er hat sich sofort gewöhnt und wir haben mit der Heilung begonnen. Zuerst haben wir 4 Wochen gewartet bis der Knochenbruch geheilt ist und dann haben wir mit der Rehabilitation angefangen. Am 26.6.2016 haben wir eine Kontrolluntersuchung beim Neurologen absolviert. Die Beschädigung der Wirbelsäule ist zwar unumstößlich aber Gott sei Dank die Beschädigung hat sich nicht weiterentwickelt und die Reflexe auch im hinteren Teil des Körpers wurden erhalten. Shaggy hat eine gute Chance auf sogenannte spinale Laufen. Klar, man muss mit ihm weiter rehabilitieren und üben, damit die Muskeln nicht atrophieren.

Shaggy hat, dank Katka, schon einen Rollstuhl. Er gewöhnt sich langsam darauf, obwohl er lieber ohne den Rollstuhl läuft. Er ist schnell wie eine Rakete, er spielt sehr gerne mit anderen Hunden, die Menschen liebt er. Shaggy´s einziger Fehler ist, dass er seine Entleerung nicht beherrschen kann. Also, falls er adoptiert werden sollte, muss man damit rechnen, dass ein Mopp ständig in der Nähe sein muss oder die Windeln ständig zu wechseln sind. Seine Urinblase muss mehrmals täglich entleert werden, um eine Entzündung zu vermeiden. Die Stuhlentleerung kommt meistens als Überraschung. :) Menschen werden bei der ersten Begegnung mit Shaggy sehr traurig, manche weinen auch, aber nach kurzer Weile mit ihm wird klar, dass Shaggy ein fröhlicher, gesunder Hund ist. Shaggy hat kein Problem damit, dass er nicht alle Beine benutzen kann, er läuft sowieso und spielt mit anderen. Er ist sogar am Hof auf der Wache damit den anderen nichts zustoßt :) Shaggy ist ein Liebling, der ihr Herz erobert und sie werden überhaupt nicht zählen wie oft sie den Boden reinigen müssen. Er kann ihnen seine Patsche geben, apportieren, und wenn er sie mit seinen Augen anschaut, dann werden sie vor Liebe zerschmelzen. Wir glauben, dass auch Shaggy ein eigenes richtiges Zuhause verdient hat, obwohl seine Pflegestation unbefristet ist und er geliebt wird. Er ist ein ungewöhnlicher und einzigartiger Hund, deshalb werden wir sehr gut überlegen, wer ihn adoptieren kann.

 

 

Mám otázku
Joomla SEF URLs by Artio
Created by Echo WebDesign Partner of YourBrand