ÚTULOK VEĽKÝ MEDER

Naši partneri / Unsere Partner

 

10723438 964208500260642 1876539982

 

huns-sucht-sofa.at logo

 

2percent z dane

  • Pohlavie / Geschlecht: samec / rude
  • Narodený(á) / Geboren: cca marec 2015
  • Rasa / Rasse: kríženec
  • Výška / Größe: 40 cm
  • Váha / Gewicht: 10 kg

 

Fešák GOMEZ hľadá domov/sucht Zuhause


Gomez, narodený cca marec 2015, k nám prišiel spolu so Selenou z Lehníc. Majitelia im neboli ochotní, ani po opakovanom napomenutí starostom, zabezpečiť vhodné chovné podmienky a nakoniec boli odobratí z dôvodu zanedbania výchovy a starostlivosti. Boli viac na ulici ako doma, plot mal viac dier ako pletiva, a tak si Selena a Gomez mysleli, že im patrí celá dedina. Gomez je mladý, nevybúrený fešák, ktorému sa nikdy nikto nevenoval, a tak si okrem ulice a dediny, privlastňuje aj celý svet :) V útulku sa ale už veľmi pekne učí, že treba poslúchať. Krásne nabehol na dennú rutinu, poslúcha na slovo a nikdy ho ani nenapadlo hľadať možnosť úteku, takže utekáč to evidentne nie je, iba zvedavec :) Gomez má energie na rozdávanie, je veľmi aktívny, stále by sa len hral, naháňal, prechádzal. Vodítko mu nerobí vôbec problém, maximálne toľko, že je pre neho aj to najdlhšie, prikrátke :) Jeho poslušnosť bude treba samozrejme doučiť, ale je pozorný a kontaktný, takže sa s ním bude ľahko pracovať. Je síce trocha tvrdohlavý, ale aspoň s ním nikdy nebude nuda :D Gomez si hľadá aktívnu rodinu, ideálne nie prvopsíčkarov, ktorá na neho bude mať dostatok času a dopraje mu dlhé, intenzívne prechádzky, výlety. Je priateľský, milý bez najmenšieho náznaku agresivity. Je to v podstate ešte puberťák, ktorý skúša svoje hranice a potrebuje dôslednú výchovu. Prítomnosť feniek mu nevadí, dokonca ju uvíta, ale pred psíkmi sa rád vyťahuje a hrá na veľkého. To však samozrejme neznamená, že by nikdy nemohol mať psieho kamaráta. Ideálne by sa mu bývalo pri rodinnom dome, kde by mal dostatok pohybu, ale výhradne s celoročným prístupom k svojej rodine. Gomez by si určite zvykol aj na pohodlný život v byte, ale treba rátať s jeho energiou a dopriať mu ozaj dostatok pohybu. Gomez je v útulku od apríla 2016.


Gomez je odčervený, očkovaný, čipovaný, kastrovaný.

V prípade záujmu o adopciu píšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo cez Facebook OZ Dog Azyl

V prípade, že by ste vedeli alebo chceli prispieť finančne práve na Gomeza (veterina, krmivo..), môžete tak urobiť na účet: 2926857357/1100 (Tatra banka)
IBAN: SK27 1100 0000 0029 2685 7357
BIC: TATRSKBX
Heslo: GOMEZ

 

1ab7 e33dGomez, geboren ca. Im März 2015, ist zu uns mit seiner Schwester Selena aus der Gemeidne Lehnice gekommen. Ihre Eigentümer waren, trotz Zurede vom Bürgermeister, nicht bereit gute Bedingungen für die beiden zu besorgen. Deshalb wurden die Geschwister aus Grund der Vernachlässigung abgenommen. Sie waren mehr auf der Strasse als zu Hause, Zaun war voll von Löchern und so haben Selena und Gomez gedacht, dass die ganze Gemeinde ihnen gehört. Gomez ist ein schöner Jüngling um den sich keiner gekümmert hat und so haltet er ausser der Strasse und Dorf auch die ganze Welt für sein Eigentum :) Im Tierheim lernt er langsam zu gehorchen. Die tägliche Routine kennt er jetzt sehr gut, gehorcht aufs Wort und sucht kein Weg zur Flucht. Er ist nur neugierig :) Gomez hat viel Energie, ist sehr aktiv, er würde am liebsten nur spielen, laufen, spazieren. Die Leine macht ihm nichts aus, nur dass die längste Leine für ihn zu kurz ist :) Seine Gehorsamkeit muss noch verbessert werden aber er ist aufmerksam und kontaktlieb, es wird leicht mit ihm zu arbeiten. Da er ein bisschen dickköpfig ist, lange Weile wird nicht vorhanden :) Gomez sucht eine aktive Familie, ideal mit Erfahrungen, die für ihn und lange, intensive Spaziergänge und Ausflüge genug Zeit hat. Er ist lieb, keine Spur nach Aggressivität. Er ist noch ein Adoleszent, der noch Erziehung braucht. Anwesenheit von Hündinnen macht ihm nichts aus, er würde sich freuen. Vor Rüden macht er gerne einen Grossen aus sich. Das heisst aber nicht, dass er keinen vierbeinigen Freund haben kann. Am besten würde ihn bei einem Haus, wo er genug Platz zum Laufen hätte, aber nur mit dem ganzjährlichen Zugang zur Familie. Gomez würde sich auch in der Wohnung gewöhnen aber man muss mit seiner Energie rechnen und Zeit zu seiner Bewegung haben. Gomez ist im Tierheim seit April 2016.

 

 

Mám otázku
Joomla SEF URLs by Artio
Created by Echo WebDesign Partner of YourBrand