ÚTULOK VEĽKÝ MEDER

Naši partneri / Unsere Partner

 

10723438 964208500260642 1876539982

 

huns-sucht-sofa.at logo

 

2percent z dane

Sme na mizine a topíme sa v dlhoch :(

70269125 3264663040225343 4815021705934143488 o

Viem, že dlhé príspevky málokto číta do konca, napriek tomu Vás chcem veľmi pekne poprosiť o trošku času 

na prečítanie, zdieľanie a prípadnú pomoc.
Reálne už dlhší čas uvažujem ako to napísať, aby to neznelo drasticky a tragicky, ale ono to žiaľ drastické a tragické je. Pred necelým rokom sme sa pustili do mega veľkého projektu, do úplnej rekonštrukcie útulku. Začiatok bol ako z rozprávky, ale koniec je pomaly už pre mňa, pre všetky z nás, skôr nočnou morou. Stále máme totiž dlh 19.886€. Verte mi nepreháňam keď píšem, že lepíme už nie euro k euru, ale cent k centu. Faktúry za rekonštrukciu splácame po kúskoch, ako sa len dá, ale už sa nedá. Do rekonštrukcie sme investovali celý príjem z 2% (za čo Vám úprimne ďakujeme), požičali sme si aj súkromne ale už naozaj niet ďalšej možnosti, niet ďalšej alternatívy ako dlh splatiť. Musíme sa obrátiť znova na Vás, musíme znova prosiť o pomoc. 

Od začiatku nášho pôsobenia sa nikdy nestalo, že sme boli na hrane až tak, že reálne hrozil STOP STAV K dnešnému dňu to tak ale žiaľ vyzerá. Kým nesplatíme náš dlh za rekonštrukciu, nebudeme sa vedieť postarať o ďalšie nemé tváre. Pýtate sa prečo? Jednoducho si nemôžeme dovoliť ďalej navyšovať a kumulovať naše dlhy na veterine, ktoré sú k dnešnému dňu tiež okolo 3.500€.
Z faktúry č.1900011 za rekonštrukciu sme plánovali uhradiť 3000€ (menej ako polovica), ale žiaľ urgentné prípady ako zápaly materníc a hernia u Byrona, sa museli riešiť a uhradiť okamžite, a tak sme splatili "iba" 2000€. A takto to ide stále.. Akonáhle si našetríme, hneď prídu nové, súrne prípady.. 
Tak veľmi sme dúfali, že už nebudeme musieť viac prosiť, že príjem z 2% nám vystačí na doplatenie dlhov, ale žiaľ nestalo sa tak.

 

Dva dni sedím nad týmto textom a neviem napísať ani vetu bez plaču. Neviem to napísať bez plaču, lebo viem, že naši zverenci síce majú luxusné podmienky, ale čo bude s tými ostatnými, vonku na uliciach? Čo spravíme, keď sa náš účet úplne vynuluje?

 

Priatelia, nechcite zažiť tento pocit bezmocnosti, keď máte priestor, máte skúsenosti, máte vedomosti, máte špičkových veterinárov, ale tomu zvieratku nemôžete dopriať všetko, lebo nemáte z čoho..
Z hľadiska získania financií robíme úplne všetko. Máme za sebou dve zbierky:
Zbierka na rekonštrukciu útulku Dog Azyl - I.a II. etapa
Zbierka na rekonštrukciu útulku Dog Azyl - III.-IV. etapa
Prvá zbierka skončila neuveriteľne, vyzbierali sa všetky potrebné peniažky, ale tá druhá "padla" do dovolenkového obdobia a jednoducho sme sa s ňou nepohli, nedotiahla sa do konca.
V našej skupine OZ Dog Azyl - aukcie, obchodìk pravidelne usporadúvame aukcie, z ktorých výťažok tiež putuje na úhradu faktúr. V jednej takejto aukcii sa veci vydražia v priemere za 3€. Aby sme splatili dlh, muselo by sa vydražiť aspoň 6000 vecičiek, čo je úplne nereálne. Usporiadať takúto aukciu je časovo veľmi náročné, aj keď končia s fantastickými výsledkami, ale o ten čas oberáme n

Zriadili sme útulok na úrovni západoeurópskych krajín, ale nevieme to dotiahnuť do konca. Na jednej strane sme na náš projekt veľmi hrdé, že sme nabrali odvahu a z nuly sme, vďaka Vám, vybudovali čarovný prechodný domov pre tulákov, na druhej strane však máme pocit, že sme sklamali. ašich útulkáčov. Je to čas, ktorý by sme mohli tráviť s nimi v útulku, je to čas, ktorý by sme mohli venovať inzerciám a hľadaniu nových domovov. Takže nastala úplná patová situácia.

Za necelý rok sme, ako vravievam, posunuli útulok "z Rumunska do Holandska" (myslený je tým stav útulku pred a po rekonštrukcii) a dokázali sme to iba vďaka Vašej spolupráci a súdržnosti. Teraz to však musíme spolu dotiahnuť do konca. Musíme to zvládnuť! Zvládneme to!! Niet inej možnosti! Ideme do toho a dokážeme, že nadčasový slogan "v jednote je sila" má stále svoje opodstatnenie. Veľmi pekne prosím, pomôžte nám vyrovbať dlh, aby sme sa mohli už naplno venovať nášmu poslaniu, zachraňovaniu nemých tvárí.

Osobne posielam prvý príspevok! Pridáte sa? Pridajte sa prosím.
Z celého srdca ďakujeme za prečítanie, za príspevok aj za zdieľanie. 

Ďakujeme tiež spoločnosti POLOMstav za ústretovosť a trpezlivosť.

Veronika
(v mene všetkých súčasných aj budúcich obyvateľov Dog Azylu)

ĎAKUJEME

Číslo účtu:
2926895003/1100 (Tatra banka)
IBAN: SK4811000000002926895003
SWIFT: TATRSKBX
Účel platby: REKONSTRUKCIA

Účet pre českých priateľov:
IBAN: SK1311000000002828003163
BIC :TATRSKBX
Účet je edený v CZK, platbu treba zadať ako domácu a nie medzinárodnú!

PayPal: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Joomla SEF URLs by Artio
Created by Echo WebDesign Partner of YourBrand