ÚTULOK VEĽKÝ MEDER

Naši partneri / Unsere Partner

 

10723438 964208500260642 1876539982

 

huns-sucht-sofa.at logo

 

2percent z dane

Odoberali sme psíkov od majiteľa :(

drako thor Dnes 15.3.2019, sme na základe ohlásenia, v spolupráci s regionálnou veterinárnou správou Dunajská Streda, prevzali do opatery tieto dve nádherné, ale zanedbané stvorenia. Pomoc pre nich prišla v hodine dvanástej! Žiaľ niekedy ochota a dobrá vôľa pomôcť psíkom nestačí, a končí to aj takto. Nie sme tu však preto, aby sme súdili, ale aby sme pomáhali. Nič neospravedlňuje to, že sa psíkovia dostali do takéhoto stavu, ale podali sme pomocnú ruku a budeme v kontakte aj naďalej, aby sa to už nikdy nezopakovalo.
Sú to dvaja mladí junáci Thor (doberman) a Drako (weimar). 
Drako sa stal nepotrebným pre pôvodného majiteľa už ako šteniatko. Chceli sa ho drasticky zbaviť, tak sa ho súčasní majitelia ujali. Má približne rok.
Thor sa stal nepotrebným pravdepodobne kvôli deformovaným nožičkám, ktoré sú vykrivené v dôsledku nedostatočnej výživy. Žije vďaka inzerátu na Bazoši, v ktorom bolo jednoznačne uvedené, že buď si ho niekto vezme, alebo ho pošlú na druhý svet. Má približne 10-11 mesiacov.

Fotky našťastie nezachytili reálny stav, ktorý je mnohonásobne horší. Drako je na tom horšie, je kosť a koža. Obaja sú hospitalizovaní na klinike Marfilvet v Bratislave. Prešli základnými vyšetreniami a ukázalo sa, že majú zvýšené leukocyty, čo znamená, že majú zápal v tele. Boli nasadené antibiotiká. Obaja sú tiež pozitívni na giardie, takže aj tam sa nasadila liečba. Pečeňové výsledky sú tiež trocha vyššie, ale zatiaľ to nie je tragédia. Dostali Advocate na svrab/demodex/dirofiláriu (nie sú potvrdené, ale prevencia je nevyhnutná). Čakáme ešte na výsledky z koprológie, aby sme vedeli či a s čím bojujeme.

Thor aj Drako sa na klinike s obrovskou chuťou napapali a už stihli aj personál postaviť do pozoru svojimi šibalstvami :D Bude to ale dlhá cesta a veľmi by pomohla dočasná opatera, kde budú pod dozorom, hlavne pri kŕmení. Bude treba dodržiavať prísne pravidlá, kŕmiť viac krát denne a dbať na to aby sa náhodou neprejedli. Hltavé a nekontrolované jedenie v ich stave môže mať aj ten najhorší následok.

 

Ak by ste sa rozhodli chlapcov podporiť, a pomôcť s úhradou veterinárnych nákladov, môžete tak urobiť na účet:
Účet Dog Azylu: 2926895003/1100 (Tatra banka)
IBAN: SK4811000000002926895003
SWIFT: TATRSKBX
Heslo: BOJOVNÍCI

Účet v CZKpre českých priateľov:
IBAN: SK1311000000002828003163
BIC :TATRSKBX

PayPal: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

❌❌Veľmi pekne prosíme, zdržte sa nenávistných komentov, tie veru nikomu nepomôžu. To ale samozrejme neznamená, že nemôžete vyjadriť svoj názor.

Obaja si budú hľadať tie najlepšie rodiny, ale až po úplnom zotavení.
‼️‼️‼️‼️‼️‼️ MOMENTÁLNE NIE SÚ EŠTE UVOĽNENÍ NA ADOPCIU A KOMENTY/SPRÁVY TYPU "MÁM ZÁUJEM O WEIMARA/DOBERMANA, BUDEME IGNOROVAŤ‼️‼️‼️

Ďakujeme za pochopenie a držme palce.
Budeme vďačné za zdieľanie.

Joomla SEF URLs by Artio
Created by Echo WebDesign Partner of YourBrand