ÚTULOK VEĽKÝ MEDER

Naši partneri / Unsere Partner

 

10723438 964208500260642 1876539982

 

huns-sucht-sofa.at logo

 

2percent z dane

Kevin ušiel hrobárovi z lopaty!

 

POZOR! Nasledujúce fotografie nie sú vhodné pre citlivé povahy!

kevin

KEVIN sa našiel včera, 3.3.2020, v obci Veľké Kosihy. Z posledných síl sa dotackal k jednej bytovke, kde zaľahol pod schodmi a čakal.. Asi ani sám nevedel či ešte dúfa v záchranu, alebo čaká aby to utrpenie už skončilo.

Auto? Oheň? Kyselina? Nevieme, ale mohlo to byť čokoľvek. Jedno je isté, opäť za to môže len človek! Môže za to minimálne svojou nevšímavosťou! Kevinove rany sú podľa veterinárov cca 5-7 dní staré!!!!! Toto úbohé stvorenie takto trpelo 5-7 dní, kým si ho niekto všimol!!! Prvotne sme si mysleli, že ho dotrhal iný pes, ale žiadne náznaku kusnutia sa neukázali.

To, čo sme včera pri jeho odchyte a ošetrovaní zažili, neprajeme nikomu. Vôbec nikomu. Videli sme už veľa psíkov, aj psíkov v zlom stave, ale v živote sme nezažili takto plakať psíka od bolesti. Nechcem si ani len predstaviť ako veľmi trpel. Keď ale vieme, ako veľmi bolí aj tá najmenšia rezná ranka..

Veľmi ťažko sa o tom píše, viem, že sa o tom aj ťažko číta, ale neinformovanie verejnosti, že sa aj toto deje, nie je riešením.
Skúsime to teda zhrnúť v skratke, aby to bolelo čo najmenej. 

 

Po nahlásení sme išli pre psíka. Už na fotkách bolo vidieť, že je vo veľmi zlom stave. Po príchode sme zistili, že sa nevie postaviť na zadné nožičky. Okamžite bol naložený do auta a prevezený na veterinu. Hneď dostal včeličku do zadku, aby sa mu uľavilo od bolesti a aby sa dal ošetriť. Po ostrihaní srsti mu s pod kože zažal vytekať hnis. Čierne fľaky, ktoré vidíte na fotkách, sú spálená koža a srsť. Nádych, výdych a pokračujeme.. Pri lopatke mal veľkú dieru v koži, ktorú mu prepichla odštiepená kosť z lopatky. Okrem tejto zlomeniny, našťastie nemá žiadnu inú zlomeninu. Tu sa asi opýtate, prečo sa teda nevedel postaviť. Pri ošetrovaní sa mu samozrejme urobilo aj vyšetrenie krvi, kde sa zistilo, že má rozpadnuté červené krvinky.. Babézióza! Infekcia z kliešťov. Z tých desiatok, možno stoviek kliešťov, ktoré sa z neho vybrali. Bol úplne anemický, preto sa nevedel postaviť. Kevin okamžite dostal transfúziu a fakt sa z minúty na minútu zlepšoval. Ale.. Večer o deviatej to prišlo. Zakrvácal do pľúc (a odtiaľto ďalej to už nepôjde bez sĺz). Zostala minimálna nádej, minimálna šanca.. Rozlúčili sme sa..

A teraz príde tá lepšia časť čítania. KEVIN ŽIJE!! On sa z toho "vyspal", ráno sa zobudil hladný a smädný. Napapal sa, napil sa a s radosťou prijíma aj pamlsky. Vrtí chvostíkom a pýta si hladkanie.

Bude to beh na veľmi dlhé trate, veľmi dlho sa bude zotavovať, ale veríme, musíme veriť, že to zvládne. Vyhraté z ďaleka nemá, ale zo dňa na deň bude lepšie, keď bude bojovať. A on má obrovskú chuť do života. Je to cca 5-6 mesačný mládenec, má celý život pred sebou a my sme tu preto, aby mohol ŽIŤ. Vaša pomoc však bude aj tentokrát nevyhnutná. Niekoľko týždňov bude hospitalizovaný, potom prepustený do domácej starostlivosti, ale bandáž je a bude potrebné meniť cca každý druhý až tretí deň. Úplné zotavenie bude trvať mesiace, ale sľúbme mu spolu, že svoje prvé narodeniny oslávi ako sa patrí. Jeho liečba sa odhaduje cca na 1000€ (ak nebudú komplikácie).

Koľko si ešte musia tie bezbranné stvorenia vytrpieť, aby sa niečo zmenilo k lepšiemu??? Dokedy budeme vládať zachraňovať tieto úbožiatka bez toho, aby sme sa aj my zrútili??? Kedy to skončí? Kedy bude svet krajší?  

KEVIN ŽIJE A POTREBUJE NAŠU AJ VAŠU POMOC! Spolu to určite zvládneme, však?

Ideme do toho! Bojujeme za Kevina aby mohol bojovať o život!

Radi by sme sa týmto poďakovali obci Veľké Kosihy. Prístup vedenia obce je a bol fakt ukážkový.
Ďakujeme úžasným veterinárom, že sú non-stop s Kevinom, že sledujú jeho stav a potreby.
A ďakujeme Blackymu, že daroval Kevinovi krv a zachránil mu život.

A Z CELÉHO SRDCA ĎAKUJEME VÁM VŠETKÝM, ŽE STOJÍTE PRI NÁS A POMÁHATE NÁM POMÁHAŤ!

Číslo účtu:
Pre Slovensko Tatra Banka:
IBAN: SK4811000000002926895003
SWIFT: TATRSKBX
Účel platby: KEVIN

Pre Českú republiku FIO (transparent):
2101538925/2010
Účel platby: KEVIN

PayPal: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

2% z dane: https://dogazyl.sk/podporte-nas#dane_2

Joomla SEF URLs by Artio
Created by Echo WebDesign Partner of YourBrand