ÚTULOK VEĽKÝ MEDER

Naši partneri / Unsere Partner

 

10723438 964208500260642 1876539982

 

huns-sucht-sofa.at logo

 

2percent z dane

!!! Kelly sa našla !!!

kelly ok

18 dní trvala dráma s názvom "hľadáme Kelly"

Bez jedinej pauzy, bez prestania sme ju hľadali aj na nemožných miestach. Preverovali sme všetky hlásenia, aj tie najnereálnejšie. Skoro doslova sme spali v reflexných vestách, keby bolo treba v noci okamžite vyraziť! Striedali sme služby vo dne i v noci. Navštevovali sme ľudí bez domova (aj sme podporili ich snahu), prehľadávali sme všetky zákutia Bratislavy. Boli sme neprestajne v kontakte s Mestskou políciou Ružinov, s policajným zborom Bratislava, Národnou diaľničnou spoločnosťou, správou ciest Bratislava, so Železničnou spoločnosťou (keby náhodou..).

Tisícky prejazdených, stovky prechodených kilometrov, tisícky letákov.. Desiatky hodín čakania pri odchytovej klietke, nespočetné množstvo telefonátov a správ.. Ale každá jedna sekunda sa vyplatila, lebo od dnes slnko na oblohe opäť svieti!!! KELLY JE V BEZPEČÍ!!!

Kelly prežila 18 dní v rušnom hlavnom meste!! Nie, nie je to zázrak! To je Kelly! Inteligentná, prefíkaná psia dáma, ktorá už po druhý krát za svoj život prežila peklo na zemi.

Kelly bola 02.01.2020, vďaka ČSKP, odobratá z farmy, kde mali psíkov ako živé terče. Má v sebe mnoho brokov, má prestrelený sedací nerv a preto bude aj doživotne krívať. Útulok bol pre ňu vykúpením. Kvôli zdravotným problémom bola ale pres

unutá do dočasnej starostlivosti a v polovici decembra 2020 sa adoptovala do Bratislavy.
Dňa 02.01.2021 sa pri večernej prechádzke vyľakala, vytrhla sa aj s vodítkom a ušla z Miletičovej ulice. Od tejto chvíle sme podnikli všetky možné aj nemožné kroky, aby sme ju našli. Ani na sekundu sme nezaváhali, ani na sekundu sme si nepripustili myšlienku, že ju nenájdeme alebo, že ju nájdeme neskoro..


Kelly sa nakoniec usalašila v lesíku za zberným dvorom Vrakuňa, odkiaľ nám bola nahlásená 16.01.2021. V tejto chvíli sme okamžite nastavili odchytovú klietku, na ktorú sme ju pár dní učili, aby sa do nej pokojne išla najesť. Monitorovali sme každý jej pohyb, či ďalekohľadom alebo termokamerou. Prespávala k v krmelcoch a živila sa suchým chlebíkom.
Na druhý deň sa odvážila podísť ku klietke, zavoňala jej kuracinka a poriadne sa napapala. Tretí deň už sama vyhľadávala papanie pri klietke a vedeli sme, že prišiel ten správny čas. Nastražili sme teda klietku a non stop monitorovali aby sa náhodou nechytilo iné zvieratko (našťastie sa tak nestalo).
Dňa 20.01.2021, krátko pred 18-tou hodinou zaznel ten najkrajší zvuk na svete, klapli dvierka na klietke a bola tam ona, na kosť vychudnutá, uzimená, dehydrovaná, ale živá KELLY!!! Ten pocit sa nedá opísať slovami! Plač striedal radostný smiech a zase plač.. Kellynku sme poriadne vystískali, tešila sa, vrtela chvostíkom a už vôbec nechcela utekať, lebo vedela, že prišla záchrana. Zabalili sme ju do deky a ihneď vyrazili na Marfilvet, kde sme od začiatku pátrania mali dohodnutú hospitalizáciu po nájdení. Kelly sme v lese našli podľa krvavých paciek. Dva dni jej krvácali packy a tak nás vlastne v snehu jej stopy zaviedli k jej úkrytom. Na packách má obrovské pľuzgiere od asfaltu v meste a od mrazu v lese. Neďaleko jej úkrytu sme našli aj krvavý moč, a to nás veľmi vystrašilo. Práve sme však dostali správu 

Priatelia - teraz oslovujem Vás, každého jedného, kto i len jediným lajkom, zdieľaním, modlitbou, letákom, hľadaním, telefonátom, hlásením, myšlienkou alebo už akokoľvek pomáhal nájsť Kellynku a zachrániť jej život - z celého srdca Vám ĎAKUJEME!!! Ďakujeme, že ste spolu s nami verili!!! DOKÁZALI SME TO!!!z kliniky, že Kellynke všetko funguje ako má a okrem zápalu v tele je úplne v poriadku. Dnes si teda našu bojovníčku a hrdinku vyzdvihneme a šup rýchlo do domácej starostlivosti.

 

P.S. Špeciálnych poďakovaní by sme mohli písať neúrekom, ale dovolíme si extra poďakovať sa Policajnému zboru Bratislava a Mestská polícia Ružinov (snáď každá hliadka vedela o Kelly a keď sme sa pri nočných pátračkách stretli na cestách, nikdy nás nepustili ďalej bez povzbudivých slov a zaželania šťastného konca)!
Srdečne ďakujeme aj Drahu Dobrovičovej a TV JOJ za odvysielanie reportáže o Kellynke, ktorá jej dopomohla trafiť domov.

Bratislava: Radi by sme poprosili ešte o pomoc s "uprataním" letáčikov. Prosím, keď uvidíte niekde letáčik, odlepte ho a zahoďte (ideálne do odpadu, na to určeného). Ďakujeme!!!

A ešte na záver: Viacerí nám píšete, voláte, že by ste našu akciu radi podporili finančne (PHM, veterina, letáky..). Prosili ste si číslo účtu ale neboli sme celkom stotožnené s myšlienkou, že by sme mali v tejto veci nejaké dary prijímať. Nakoniec sme sa však rozhodli, že to necháme na Vaše rozhodnutie a prikladáme teda číslo účtu. Nezabudnite prosím do poznámky uviesť heslo KELLY
SK4811000000002926895003

!!! ĎAKUJEME BRATISLAVA, ĎAKUJEME SLOVENSKO!!!

ZO SRDCA ĎAKUJEME ZA PRÍSPEVKY! 

ZOZNAM DARCOV: 

Tatiana Liskova 10,00 €
Fulopova Zuzana 5,00 €
Truppova Ivana  10,00 €
Miroslava Lorencová  50,00 €
Kuhnelova Viera 15,00 €
Jana Garaiová  30,00 €
Mag. Elfriede Lein 100,00 €
Erika Centeková  10,00 €
Domancová Iris, Mgr. 50,00 €
Domancová Iris, Mgr. 50,00 €
Joomla SEF URLs by Artio
Created by Echo WebDesign Partner of YourBrand