ÚTULOK VEĽKÝ MEDER

Naši partneri / Unsere Partner

 

10723438 964208500260642 1876539982

 

huns-sucht-sofa.at logo

 

2percent z dane

Človek ich zmrzačil, potrebujú Vašu pomoc!

00
Naši pacienti Kelly a Brok sa stali živým terčom pre krutých ľudí. Áno, doslova terčom. Obaja sú dostrieľaní a majú v sebe veľké množstvo brokov. Ani nevieme napísať, že ktorý z nich je na tom lepšie, keďže je to v oboch prípadoch veľmi zlé.

BROK - dostal meno Brok, keďže sa stal živým terčom a má vo svojom malom telíčku nespočetné množstvo brokov. Labka je vykrivená preto, že sa mu v dôsledku streľby dolámali kosti...


KELLY - Vzali sme ju z ranča, kde boli zvieratá v hororových podmienkach. Neudrží sa na zadných nohách. Môže to spôsobovať hneď niekoľko faktov. 
V ľavej packe, medzi druhým a tretím prstom mala brok...

 

brok 06 BROK - dostal meno Brok, keďže sa stal živým terčom a má vo svojom malom telíčku nespočetné množstvo brokov. Jeho brata sme odchytili pár mesiacov pred ním, keď do neho deti hádzali petardy. On z toho vyviazol bez problémov, ale žiaľ Brok to šťastie už nemal. Jeho celá nožička je zdeformovaná, dostieľaná, dolámaná. On nenatrafil na deti, ale na dospelého, zjavne psychicky narušeného človeka, ktorý mu neskutočne ublížil. Odpusťte mi, keď do prosby vnesiem aj emócie, ale pri pohľade na neho sa topím v slzách. Brok je jeden z najláskavejších psíkov akého sme kedy mali. Miluje ľudí, objíma ich aj tou boľavou nožičkou. Rozdáva pusinky každému. Má celý život pred sebou. Tak rád by bezstarostne behal a naháňal sa, ale potkne sa aj o vlastnú nohu. Skáče na človeka, akoby sa odprosoval, že už nikdy viac nebude neposlušný, len nech mu už nikto neublíži. Chce dokázať, že je dobrý, že nadovšetko miluje a nechce ho pustiť, už nikdy viac nechce byť bez svojho človeka. Toľko toho ešte môže a musí zažiť! Potrebuje svoju nožičku a musíme mu pomôcť. Bude to nákladné, ale toto je jednoducho situácia, ktorú musíme vyriešiť a dopriať mu plnohodnotný život. Brok má v nešťastí obrovské šťastie. Keď sme si mysleli, že jediným riešením bude amputácia, ujal sa ho najlepší ortopéd v republike, MVDr. Vatolík a nožičku mu vie napraviť. Bročko ale potrebuje Vašu pomoc, lebo bez nej to nepôjde. Diagnostiku a prvú operáciu, odstránenie brokov z tkaniva má už úspešne za sebou. Zatiaľ má "len" malé ranky, z ktorých sa rýchlo zotaví. Momentálne čakáme na výsledky kultivácie. Tkanivo musí byť "čisté" bez akejkoľvek infekcie, bez akýchkoľvek baktérií, aby sa mohlo ďalej pokračovať.
Labka je vykrivená preto, že sa mu v dôsledku streľby dolámali kosti a keď sme ho našli, už bolo všetko zahojené a zle zrastené. Za diagnostiku a prvý zákrok máme faktúru vo výške 449,23€.
Ďalšia operácia, ktorá ho čaká 21.5.2020 bude ale veľmi náročná. Treba odstrániť broky z kostí, a tým pádom bude treba vyrezať časť zlomených a zle zahojených kostí v nožičke. Tieto časti sa následne nahradia implantátmi (pán doktor ešte zvažuje či použiť implantáty z titánu, ktoré sú prijateľnejšie pre organizmus, alebo implantáty z chirurgickej ocele, ktorá je pevnejšia). Bročko bude mať v nožičke vnútorné fixátory, ktoré ju budú držať pokope, kým sa opäť nezocelí. Nebude to žiadna prechádzka ružovou záhradou, ale zvládneme to! Z našej strany pre neho urobíme všetko a doprajeme mu plnohodnotný a bezstarostný štart do nového života. Potrebujeme ale Vašu pomoc. Náklady na operáciu sa predpokladajú do výšky okolo 1500€. Celkom teda za Bročka cca 2000€.

 

kelly 08 KELLY - Vzali sme ju v rámci záchrannej akcie ČSKP z ranča, kde boli zvieratá v hororových podmienkach. Jedli, čo si našli, nekontrolovane sa medzi sebou množili a vôbec nie je vylúčené, že aj na ostatných si nejaký zlomyslený človek skúšal streľbu do diaľky. Kelly je úžasná, pokorná, mierumilovná, oddaná fenka, ktorá sa tak strašne zmierila s utrpením a svojim životom, že celé dni len tíško preleží v peliešku a občas si poplačká. Užíva si každé pohladenie, ale nechce byť nenásytná lebo nevie, či sa jej aj zajtra ujde. Ťažko je ju pohladiť bez toho aby Vám pri nej slza nevytiekla. Nevieme a nechceme si ani len predstaviť akým peklom si musela už prejsť. Kelly má diagnóz hneď niekoľko. Jej primárnym problémom je hrozné krívanie, doslova hopká ako zajko. Neudrží sa na zadných nohách. Môže to spôsobovať hneď niekoľko faktov.
V ľavej packe, medzi druhým a tretím prstom mala brok (treba si to predstaviť, ako keď máte kamienok v topánke a nech stúpate akokoľvek, vždy Vás tlačí. Lenže to je len kamienok a nie cudzí predmet v živom tkanive. Tú bolesť si radšej ani nepredstavujte.) V tej istej nožičke, v oblasti zadnej strany kolena bol ďalší brok, ktorý jej tiež prekážal pri narovnaní nohy. Prvým krokom bolo odstránenie týchto dvoch brokov, ktoré pravdepodobne spôsobovali najväčšie ťažkosti. Operácia sa konala 10.5.2020, dopadla výborne, Kelly sa zotavuje.
Píšeme ale "pravdepodobne" preto, lebo Kelly má tiež problém s krížovým väzom v kolene, ktorý má známky deformácie a má tiež hypointenzitu disku (to znamená, že má na platničke medzi stavcami pruh, ktorý vyčnieva a tlačí na miechu). Veríme, že vsetci strážni anjeli pri nej budú stáť a zvládne sa zotaviť, aby si mohla užívať taký život, aký mala žiť od narodenia. My sme pri nej, zabezpečíme jej všetko potrebné! Za diagnostiku, MRI a chirurgiu máme dve faktúrky, v celkovej výške 762,05€.

V oboch prípadoch sme si vedomé, že financie sú veľkou prekážkou, ale nech počítame akokoľvek, nijako sa nám nedá vyčísliť cena života a zdravia. My do toho ideme lebo vieme, že nás v tom nenecháte samých. Tieto zvieratká sa stali pre niekoho "hračkou", niekto si na nich vypíjal zlosť, alebo si len ego zvyšoval. Oni za to nemôžu. Trpia a trpeli už dosť a teraz je rad na nás všetkých aby sme im pomohli zabudnúť na krutú minulosť a ukázali im, že nemusia ľudí súdiť na základe toho jedného človeka, ktorý ich takto zmrzačil!

Veľmi pekne Vás prosíme o pomoc. Ak máte možnosť podporiť našich pacientov, poteší každý cent.

❤ ĎAKUJEME ❤

Číslo účtu:
Pre Slovensko Tatra Banka:
IBAN: SK4811000000002926895003
SWIFT: TATRSKBX
Účel platby: KELLY alebo BROK

Pre Českú republiku FIO (transparent):
2101538925/2010
Účel platby: KELLY alebo BROK

PayPal: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

2% z dane: https://dogazyl.sk/podporte-nas#dane_2

Obrovské poďakovanie patrí Sibra - centrum veterinárnej medicíny a celému teamu, na čele s MVDr. Vatolíkom, že vždy berú ohľad na naše možnosti a vchádzajú nášmu združeniu v ústrety ako sa len dá. ĎAKUJEME ♥

 

Joomla SEF URLs by Artio
Created by Echo WebDesign Partner of YourBrand