ÚTULOK VEĽKÝ MEDER

Naši partneri / Unsere Partner

 

10723438 964208500260642 1876539982

 

huns-sucht-sofa.at logo

 

2percent z dane

Členovia svorky v novom domove

Možno si pamätáte svorku 5 psíkov, ktorí sa túlali po uliciach Dunajskej Stredy. Začiatkom roka 2011 sme ich začali odchytávať a umiestňovať. Dvaja psi sú v dočaske u ZOPZ, na týchto fotkách sú psík a fenka, ktorí našli nový domov v dedine neďaleko Dunajskej Stredy. Jedno zo šteniatok, ktoré bolo odchytené spolu s fenkou, ma už tiež nový domov.

 

 

Svorku psíkov sledujeme od leta, naša podporovateľka Katka ich kŕmila a poskytovala informácie o ich pohybe, správaní,...Od začiatku sme hľadali pre psíkov možnosť dočasného alebo trvalého umiestnenia. Nie je pravdou, že sme mesiace nič nerobili. Celé týždne sme aktívne hľadali vhodnú dočasnú opateru.Nebolo to a nie je jednoduché, keďže ide o psi veľmi plaché, nezvyknuté na priamy kontakt s človekom. Rovnako je problém aj preťaženosť všetkých vhodných zariadení a dočasných domovov pre psi z dôvodu zimy a premnoženia nechcených zvierat.Zatvorenie do koterca v útulku by pre ne bola takmer istá smrť, alebo veľké utrpenie, ktoré by zrejme skončilo eutanáziou. Toto nie je cesta, ktorú považujeme za vhodnú. Hľadáme možnosť, kde by tieto psi mohli získať pozitívnu skúsenosť s prítomnosťou človeka, socializovať sa. Dvom z nich, ktoré sme v januári odchytili, sa to darí (obaja na fotke). Jedného z nich môže dočasná opatrovateľka Jarka Karsli chytiť na ruky, čo je obrovský pokrok, keďže psík nikdy v živote nič podobné nezažil. Druhý sa nechá hladkať, a v socializácii obaja postupujú každým dňom viac.
Momentálne máme dočasnú opateru aj pre ostatné psíky zo svorky, problémom je stále hlavne odchyt, keďže psi sa pohybujú po meste, a nie je možné ich odchytávať pri frekventovaných cestách. Odchyt skúšame takmer každý víkend, a neprestávame hľadať spôsob, ako dostať spi do bezpečia a zabezpečiť im vhodné podmienky na život.

Joomla SEF URLs by Artio
Created by Echo WebDesign Partner of YourBrand