ÚTULOK VEĽKÝ MEDER

Naši partneri / Unsere Partner

 

10723438 964208500260642 1876539982

 

huns-sucht-sofa.at logo

 

2percent z dane

Osudom skúšaný Byron

127638580 5000188316672798 4039286660939599770 o

 

Osudom skúšaný Byron potrebuje Vašu pomoc!

Ani neviem kde začať.. Byrona sme prijali v júli 2019, kedy k nemu bol (jeho vlastnou rodinou) privolaný veterinár, aby ho utratil. Bol držaný na reťazi a ani napriek tomu sa k nemu jeho majitelia nemohli priblížiť, lebo zúril. Padol verdikt, Byron musí zomrieť! 
Privolaný veterinár v priebehu pár minút zistil, že má vrastenú reťaz do nohy a ukrutné bolesti. Z toho by tuším každý zúril :( Samozrejme eutanáziu odmietol, Byron sa na mieste prispal, reťaz sa vybrala a tak sa konečne vyslobodil.

Prebudil sa u nás v útulku. Už v bezpečí, bez reťaze a s vlastnou plnou miskou. Veľmi rýchlo sa zabýval, obľúbil si nás a my jeho
Jedného dňa Byron v útulku začal hnačkovať. Nasadili sme gastro granulky, probiotiká a dúfali sme, že len návštevníci trocha viac prehnali piškotkovanie. Žiaľ na ďalší deň sa mu ešte pohoršilo, tak sme utekali na veterinu. Po mnohých vyšetreniach sa zistila inguinálna hernia. To znamená, že mal črevá zaseknuté v miešku, namiesto semenníkov! Auuu :( Kúsok čreva začal odumierať, takže sa musel vyoperovať. Byron trpezlivo znášal všetky vyšetrenia, pooperačnú starostlivosť a možno aj vedel, že sa vlastne tretí krát narodil. Keby bolo črevo nektotizované dlhšie, mohla nastúpiť sepsa a to mohlo dopadnúť fatálne. :
Byron sa veľmi rýchlo a úplne zotavil. Presťahoval sa s kamoškou do výbehu a neskutočne si užíval slobodu. Tíško čakal či si pre neho niekto príde.
Nuž neprišiel...


Prišiel nádor na slezine :( A už plačem, ale už na začiatku som vedela, že to nedám bez sĺz.. :(

Jedného dňa mu opäť bolo nevoľno. Žiadna tragédia, iba trocha únava a slinky. Vzal si však salámik a za chvíľu už bolo dobre. Približne o týždeň neskôr sa nevoľnosť opakovala. Trvala zase len chvíľku a opäť to bol ON, bláznivý, prítulný, mojkavý Byron. Keď sa však nevoľnosť vrátila aj do tretice, bolo rozhodnuté, smer veterina. A za chvíľu bola aj diagnóza. Obrovský nádor na slezine! Červené krvinky mal veľmi nízke, musel dostať trasfúziu pred a počas operácie. Naša Dalila mu v tom pomohla, darovala mu krv aby mohol okabátiť zubatú aj tretí krát! Nádor sa vybral, žiaľ aj spolu so slezinou, ale to sa inak nedá. Metastázy nie sú nikde viditeľné a tlie ešte plamienok nádeje, že nádor nebude zhubný. Čakáme na výsledky histológie, kde práve v týchto dňoch skúmajú skoro 1000 gramový nádor, ktorý v ňom narástol v priebehu pár týždňov :( Dokážeme bojovať s čímkoľvek, ale proti rakovine nebudeme mať veľkú šancu.. :(

Byron ale chce žiť! Nevieme koľko času mu sudičky nadelili, ale stačilo utrpenia, stačilo operácií. Musíme nájsť Byronovi domov, alebo aspoň plnohodnotnú, neobmedzenú dočasku, kde bude ako doma! Byron musí spoznať teplo domova a je najvyšší čas! Hľadáme teda človeka s najväčším srdcom, ktorý mu dopraje byť členom rodiny.

Hodiny čakania na výsledky sú nekonečné, ale sme plné nádeje a veríme, že nakoniec všetko dobre dopadne. Modlíme sa, modlite sa. Držte palce a myslite na fešáka, ktorý to zubatej už poriadne natrel!

Potrebujeme tiež pomôcť s úhradou veterinárnych nákladov. Urobíme pre Byrona úplne všetko, je v murovanom, vykurovanom boxe v teple, kde sa zotavuje, ale peniažky vyčarovať nevieme :(

Prosím, pomôžte nám!

Číslo účtu:
Pre Slovensko Tatra Banka:
IBAN: SK4811000000002926895003
SWIFT: TATRSKBX
Účel platby: BYRON

Pre Českú republiku FIO (transparent):
2101538925/2010
Účel platby: BYRON

PayPal: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

2% z dane: https://dogazyl.sk/podporte-nas#dane_2 

ZO SRDCA ĎAKUJEME ZA PRÍSPEVKY! 

ZOZNAM DARCOV:  118€

Helena Slezakova 10,00 €
Kitti Horváthová  3,00 €
Oľga Stankóová  20,00 €
Gnip Andrej 30,00 €
Filová Edita, Ing. 15,00 €
Puskel Lucia 10,00 €
Lakatosová Anabela 10,00 €
Nagyová Denisa 20,00 €
   

Joomla SEF URLs by Artio
Created by Echo WebDesign Partner of YourBrand