ÚTULOK VEĽKÝ MEDER

Naši partneri / Unsere Partner

 

10723438 964208500260642 1876539982

 

huns-sucht-sofa.at logo

 

2percent z dane

Anabell a jej príbeh

anabell2 b
Anabell sa našla, doslova odhodená, pri útulku v kríku. Zo zápachu a stoviek múch, ktoré ju obklopovali, sme hneď mysleli na to najhoršie :( Na stehne mala obrovský otvorený absces, ktorý hnisal, ale keď zdvihla hlavičku a pozrela sa na nás, trocha nám odľahlo. Za pár minút sme však zistili, že sa Anabell nedokáže postaviť na nohy. Slnko pražilo, ktovie od kedy nejedla, nepila.. Utekali sme pre fúrik aby sme ju odviezli do bezpečia. Naložili sme ju a ona oddane zaľahla a vozila sa. V útulku sa pekne rozpapala, ale chodiť stále nevedela. Kĺby mala tak strašne zničené, zanedbané a neliečené, že pomohla iba operácia.

Po operácii sa Anabell zotavovala v dočasnej opatere, kde pre ňu bolo urobené maximum, ale nemali to s ňou ľahké. Slečna totiž akonáhle uvidela vodítko, že by mala niekam ísť, hodila sa o zem a zaťala sa ako malé dieťa. Pohyb si spojila s neúnosnou bolesťou a tak sa madam pýtala na ruky :) Takto sa pri pri každej kontrole u veteránara nakladalo do auta 60 kíl lásky a vernosti.

Anabell sa za pár dní postavila na nohy, a potom prišlo to najlepšie. Telefonát.. Milý ženský hlások jej ponúkol domov. Taký ozajstný, plný lásky, papania, bezpečia, hladkania, presne taký aký Anabell potrebovala. Nevadilo, že to nie je šteňa, nevadil im jej zdravotný stav, jej nepoznaná minulosť.. Chceli pomôcť a pomohli!


Anabell je dnes už doma. Zotavila sa natoľko, že chodí na hodinové prechádzky do lesa, a nesmierne si to užíva. Má aj štvornohého kamaráta, od ktorého sa už veľa naučila. A keď sme vyjadrili vďaku za ňu, ako krásne sa starajú, dostali sme túto odpoveď: "...to skôr ona nám dáva silu ,lásku, my sa od nej učíme žiť, pretože čím všetkým si prešla a nezanevrela na ľudí, my jej iba niekedy požičiame svoju postel" - viac dodať ani netreba! <3

Podobných príbehov bude ešte veľa, ak to budeme robiť aj naďalej spolu. Priateľ niektorého priateľa novej paničky, Anabellku prezdieľal na Facebooku, a tak sa dostala domov. Na nohy sa postavila vďaka Vám, našim prispievateľom, ktorí nás finančne držíte nad vodou! Po operácii sa zotavila vďaka dočasnej opatere! Má to zmysel! A nezabúdajte, čím viac nás bude, tým viac psíkov zachránime! <3

Ďakujeme, že Vás máme, ďakujeme, že nám pomáhate!

Tlačivo na stiahnutie nájdete tu:
http://rozhodni.sk/wp-content/uploads/2016/01/Vyhlasenie_FO_2015_verzia11.pdf

Potrebné informácie k vyplneniu tlačiva:
IČO/SID: 42166004
Právna forma: občianske združenie
Obchodné meno: DOG AZYL
Sídlo: Kvetná 2B, 932 01 Veľký Meder

Joomla SEF URLs by Artio
Created by Echo WebDesign Partner of YourBrand