ÚTULOK VEĽKÝ MEDER

Naši partneri / Unsere Partner

 

10723438 964208500260642 1876539982

 

huns-sucht-sofa.at logo

 

2percent z dane

Naše projekty

Trvalý príkaz


 

Týždeň čo týždeň sa na vás obraciame s prosbou o pomoc s granulkami, konzervami a pod. Aby sme sa viac nemuseli obávať o hladné brušká našich útulkáčov, rozhodli sme sa zahájiť kampaň "Trvalým príkazom k trvalému dobru". Stačí zadať vo vašej banke trvalý príkaz, na vami určenú sumu, a pravidelne nám budete pomáhať z pohodlia vášho domova - aj pár eur je viac, ako nič!

azyl prikaz

Denne sa spotrebuje približne 30-35 kg granúl! V prepočte na jeden týždeň sú náklady na kŕmenie vo výške 250€!!!
Každý náš útulkáč odchádza do nového domova plne veterinárne ošetrený, t.j. odčervený, odblšený, očkovaný, čipovaný a fenky výhradne kastrované. Každý, kto má psíka vie, že veterinárna starostlivosť je veľmi nákladná. Naše ročné veterinárne náklady sa vyšplhajú až do astronomickej výšky cca 30.000€.

Zbierka na veterinárne náklady


 

zberka na veterinu

Prvého psa sme do útulku prijali v roku 2012, dnes sme pri čísle 1384! Mali sme lepšie aj horšie chvíle, ale nikdy to nebolo neúnosné. Nikdy až doteraz! Nikdy sme nevyhlásili STOP STAV, ale dnes sa k tomu veľmi schyľuje. Všetky povinnosti, vlastnú prácu, súkromný život, zdravie, deň čo deň odkladáme bokom, aby sme mohli ozaj každému psíkovi pomôcť.

Prišiel však čas, keď už ani toto nestačí! Jednoducho na to nestačia naše kapacity. V opatere máme skoro 180 psíkov. Nevládzeme finančne, fyzicky a má to obrovský dopad aj na našu psychiku. Denne sa o tých psíkov treba starať, treba ich nakŕmiť, vyčistiť koterce. Riešiť záujemcov, veterinu, robiť psíkom albumy, fotky, inzercie, výzvy. Starať sa o účtovníctvo, financie a pri tom všetkom si zachovať pozitívnu myseľ a úsmev na tvári.

Robíme to dobrovoľne, vo svojom voľnom čase na úkor rodiny, na úkor všetkého. Áno, my sme sa pre to rozhodli a ani sa nesťažujeme, ale prišiel deň, kedy vážne uvažujeme, že zamkneme bránu, vypneme mobili a budeme sa starať len o psíkov, ktorí už u nás sú. Príjem nového psa je momentálne nemožný, ale stále sa snažíme riešiť ako sa len dá. Príjem každého nového psa už vážne ohrozuje bezpečnosť v útulku. Nemôžeme predsa do kotercov natlačiť x cudzích psov. To určite nie. A tiež ich nemôžeme držať v malých kliektkach, nie sú to zajace! 
Takže od teraz je to na Vás!

Kamerový systém


 

0034


V záujme bezpečia našich zverencov
by sme radi vybudovali kamerový systém v útulku. Najväčším problémom sú samozrejme financie, ale ani naša technická znalosť nie je na najvyššej úrovni :P Hľadáme teda sponzorov, ktorí by nám pomohli finančne, ale aj technicky. Ideálne by bolo, keby sa našla ochotná firma/súkromník, ktorá sa podobnými systémami zaoberá, prišla by sa pozrieť na možnosti a dala nám návrh a cenovú ponuku.

Najdôležitejšie by bolo monitorovať vstupnú halu, hlavnú bránu a dve chodby. Samozrejme neskôr aj výbehy, ale to je už otázkou budúcnosti a ďalších možností. Momentálne si žiaľ nevieme ani len predstaviť koľko by nás to finančne malo vyjsť, ale dovolíme si prosiť o pomoc už v predstihu :/

Neraz sa už žiaľ stalo, že nám do útulku prehodili psíkov alebo šteniatka a tiež sa stalo, že sa po útulku potulovali podivný ľudia, kým sa robila hygiena. V útulku máme momentálne 102 psíkov a ich bezpečnosť je pre nás najdôležitejšia!

Virtuálna adopcia


virtualna adopcia note

Virtuálna adopcia je perfektná príležitosť ako mať svojho psíka, aj keď ho nemôžete mať doma. Pokiaľ chcete mať virtuálne adoptovaného chlpáča, stačí zájsť do sekcie „virtuálna adopcia" na našej stránke, a vybrať si toho Vášho. Pravidelne potom prispievate na havkáča a jeho potreby. Za to dostanete certifikát virtuálneho adoptéra.

Do virtuálnej adopcie sú zväčša zaradené psíky, ktoré majú malú šancu na nájdenie si nového domova a je pravdepodobné, že svoj život dožijú v útulku. Dôvody sú rôzne, staroba, choroba, hendikep... Samozrejme, všetkým psíkom i naďalej hľadáme reálne domovy.

Princíp virtuálnej adopcie je založený na pravidelnom mesačnom príspevku v minimálnej výške 5eur, určenom pre konkrétneho psíka. Ide najmä o pravidelnosť príspevku, ideálne až do adopcie psíka, samozrejme môžete sa ukončiť aj skôr. Z tohto príspevku budú hradené náklady na daného psíka, napr. na liečbu, kastráciu, kvalitnejšie krmivo, očkovanie či iné nevyhnutné veci. Najjednoduchším spôsobom pravidelného prispievania je trvalý príkaz, ktorý si môžete zadať vo svojej banke. Je to pohodlné a v záplave iných povinností takto nezabudnete ani na svojho virtuálneho chlpáča. 

Bravecto


Milí priatelia 

bravecto Zase sa na Vás musíme obrátiť s prosbou  Veterinárne účty ešte z ďaleka nemáme uhradené, ale momentálne nás trápi väčší problém, a to kliešte. V okolí útulku, aj vo výbehoch sú neskutočne premnožené. Naši útulkáči dostávajú pipety (keď máme), ktoré už ale neúčinkujú a ustriehnuť pri 100 psoch, aby vždy každý mal účinnú pipetu a včas, je priam nemožné  Rozhodli sme sa preto pre Bravecto. Áno vieme, názory sú rôzne, ale je na trhu už dosť dlho na to, aby sme mohli usúdiť, že je stále bezpečné a momentálne asi najúčinnejšie antiparaziikum.

Najväčším problémom sú kliešte infikované babéziózou, ktorá je najviac rozšírená práve na juhu Slovenska. Jej liečba je veľmi nákladná a v niektorých prípadoch má infekcia žiaľ aj fatálne následky a psík umiera v bolestiach :(

Ak sme počítali správne, ročne nás to vyjde aj o 1500€ lacnejšie ako pipety. V útulku je priemerne 100 psíkov, to je cca 2,1 tony živej váhy. Neskutočné že? :)

Pipety účinkujú na kliešte 4 týždne, na blchy 6 týždňov. Počítajme ale na 12 týždňov, to znamená, že každých 12 týždňov by sme dali za pipety cca 2150€ (ak počítame najväčšie balenie, ktoré sa dá rozdeliť aj na dvoch psíkov). Bravecto sme počítali, že najväčšia tableta nad 40kg, stojí okolo 35€ (možno sa zadarí vo veľkom množstve lacnejšie). Bravecto účinkuje 12 aj viac týždňov a v prepočte by to vyšlo na cca 1700€ každé tri mesiace (cca 560€ mesačne). Sú to hrubé výpočty s bežnými cenami, ale aj takto je vidieť cenový rozdiel cca 430€ za štvrťrok.