ÚTULOK VEĽKÝ MEDER

Naši partneri / Unsere Partner

 10723438 964208500260642 1876539982

 

huns-sucht-sofa.at logo

 

 

tierwald logo

2percent z dane

Podporte nás

V opatere mávame priemerne až 100 psíkov, o ktorých sa denno-denne staráme podľa nášho najlepšieho vedomia a svedomia. Kŕmenie a veterinárne náklady sú však pre nás niekedy až neúnosným bremenom. Zvládame to výhradne s vašou pomocou, ktorej sa nám dostáva čoraz viac, a za čo sme vám nesmierne vďačný. Pomoc potrebujeme vždy, a každý, kto len málinko chce, si zaručene nájde spôsob ako nám ju dať.

Prinášame vám hneď niekoľko možností, ako sa môžete stať našimi partnermi v zachraňovaní psíkov, lebo ich osud je aj vo vašich rukách.

 

!!! Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať !!!

 

Trvalý príkaz


Týždeň čo týždeň sa na vás obraciame s prosbou o pomoc s granulkami, konzervami a pod. Aby sme sa viac nemuseli obávať o hladné brušká našich útulkáčov, rozhodli sme sa zahájiť kampaň "Trvalým príkazom k trvalému dobru". Stačí zadať vo vašej banke trvalý príkaz, na vami určenú sumu, a pravidelne nám budete pomáhať z pohodlia vášho domova - aj pár eur je viac, ako nič!

azyl prikaz

Denne sa spotrebuje približne 30-35 kg granúl! V prepočte na jeden týždeň sú náklady na kŕmenie vo výške 250€!!!
Každý náš útulkáč odchádza do nového domova plne veterinárne ošetrený, t.j. odčervený, odblšený, očkovaný, čipovaný a fenky výhradne kastrované. Každý, kto má psíka vie, že veterinárna starostlivosť je veľmi nákladná...

Priatelia, keby sa medzi vami našlo aspoň 200 dobrých duší, ktorí by mali možnosť pravidelne, mesačne, prispievať sumou 5€, nikdy viac by sme nemali starosti s granulkami, alebo faktúrami od veterinárov a všetkými našimi silami by sme sa vedeli sústrediť na rekonštrukciu a spríjemňovanie útulku!

Podporte nás, pomôžte nám, psíkovia vás potrebujú! Číslo účtu, kam prispievať:
2926857357/1100 (Tatra banka)
Heslo: PRIKAZ


Krmivo pre psíkov


Ako sme už vyššie spomínali, denne sa skŕmi 30-35kg granúl, čo je veľmi veľké množstvo už aj za jeden týždeň, nieto ešte za jeden celý mesiac. Budeme vďační keď našich psíkov podporíte kúpou krmiva a ponúkame vám ten najjednoduchší spôsob. Dobrý skutok sa dá spraviť aj z pohodlia vašej obývačky, spálne, kuchyne...


Stačí, keď kliknete na tento link: http://www.gilpa-sk.sk/granulky-pre-utulky/ vyberiete náš útulok Veľký Meder a objednáte. Granulky nám dovezú až priamo do útulku. Je to overený a veľmi osvedčený spôsob pomoci, a naši psíkovia tie granulky majú veľmi radi :)

Pokiaľ ste zástancovia tradičného spôsobu, môžete nám krmivo aj osobne zakúpiť a doviezť, poprípade, keď nemáte cestu okolo, odvoz zabezpečíme, stačí nám napísať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Tretí spôsob je usporiadať zbierku krmiva v práci, škole, kine, ... kdekoľvek, kde sú dobrí ľudia. Krmivo potom tiež môžete osobne doviesť do útulku, poprípade nás kontaktovať pre odvoz.

Tiež je tu možnosť finančného príspevku na účet, za ktorý granulky nakúpime:
2926857357/1100 (Tatra banka)
Heslo: GRANULE


Možností ako naplniť našim psíkom brušká je mnoho, prosíme, vyberte si /aspoň/ jeden a pomôžte! V mene psíkov, ĎAKUJEME!

 

2% z dane


Opäť je tu čas, kedy sa budete rozhodovať a svojich 2% z dane, a teda opäť je tu čas, aby sme Vás poprosili, nenechajte ich prepadnúť a venujte ich našim psíkom.


Máme za sebou dosť rušný a náročný rok, počas ktorého sa nám podarilo prichýliť až 268 psíkov. V priemere mávame v našej opatere až okolo 100-120 psíkov. Tí šťastnejší čakajú na svoje nové domovy v dočaskách, ale viac ako 80% z nich, je odkázaných výhradne na Vašu pomoc. Ročne skŕmime cca 11ton! granúl, útulok je stále v rekonštrukcii, čo pre nás znamená v priemere asi 12.000€ za jeden rok :( Náklady na veterinárov sa pohybujú ročne medzi 30.000€ - 35.000€. Neuveriteľné, že?


Náš útulok ešte ani z ďaleka nie je dokončený
, priebežne sa stavia, nové psíky s hladnými bruškami pribúdajú a prosia o azyl. Nemajú domov, rodinu, pohodlný pelech.. Ale vďaka Vám a Vašim 2% z dane ich môžeme do sýtosti nakŕmiť, veterinárne ošetriť a zabezpečiť im strechu nad hlavou.


Poproste svojich známych, priateľov, rodinu, aby pomohli našim Azylákom.
Tiež by nám nesmierne pomohlo, keby ste skúsili osloviť živnostníkov a firmy vo Vašom okolí, aby sa k nám pridali a stali sa tak našimi partnermi v zachraňovaní.

Pre Vás sú to "len" 2% z dane, ale pre našich psíkov je to prísľub do lepšej budúcnosti!


Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať!


Potrebné informácie k vyplneniu tlačiva:

IČO/SID: 42166004
Právna forma: občianske združenie
Obchodné meno: DOG AZYL
Sídlo: Kvetná 2B, 932 01 Veľký Meder


Tlačivo na stiahnutie nájdete tu:

http://rozhodni.sk/wp-content/uploads/2018/01/Vyhl%C3%A1senie-2018-DP-2017-editovate%C4%BEn%C3%A9.pdf


Potrebné informácie k podaniu vyhlásenia o poukázaní 2% z Vašej dane:

 
Ak ste FYZICKÁ OSOBA (ZAMESTNANEC)


 - Do 15.02. požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
 - Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane. (Zároveň sa ho môžete spýtať, či môžete darovať 2% resp.  3% z dane, pretože pokiaľ ste poberateľom bonusov na deti a príp. iných zvýhodnení, Vaša daň sa kráti a v niektorých prípadoch nie je dostatočne vysoká na to, aby ste mohli darovať 2% alebo 3% organizácii. Túto informáciu Vám budú vedieť povedať aj na daňovom úrade.)
 - Na poukázanie 2% (3%) sú potrebné minimálne 3,32€.
 - Vyplňte Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby.
 - Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu zaslali svoje 2% (3%), zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov.
 - Obe tlačivá (Potvrdenie o zaplatení dane a Vyhlásenie) zašlite/doručte na Daňový úrad najneskôr do 30. apríla.

Údaje, ktoré potrebujete uviesť do Vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane:
IČO/SID: 42166004
Právna forma: občianske združenie
Obchodné meno: DOGAZYL
Sídlo: Nám. priateľstva 2164/3, 929 01 Dunajská Streda

K darovaniu 2% z daní je tento rok NOVÉ TLAČIVO. Upozorňujeme hlavne, kto si bude vypĺňať tlačivo sám, že IČO (naše IČO) musí byť podla pokynov ZAROVNANÉ DOPRAVA. Je možné, že ak nebude správne zarovnané, vaše 2% z dane prepadnú štátu, pre zle vyplnené tlačivo.


Ak ste PRÁVNICKÁ OSOBA


 - Právnické osoby môžu poukázať 1% (2%) z dane aj viacerým prijímateľom, minimálna výška v prospech jedného je 8€.
 - Vypočítajte si Vaše 1% alebo 2% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa.

a) Ak právnická osoba (firma) v predchádzajúcom roku až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v tomto roku (zvyčajne do 31.3.) NEDAROVALA financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať iba 1,5% z dane – vyznačí v daňovom priznaní, že poukazuje iba 1,5% z dane

b) Ak právnická osoba (firma) v predchádzajúcom roku až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v tomto roku (zvyčajne do 31.3.) DAROVALA financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať 2% z dane – označí v daňovom priznaní, že poukazuje 2% z dane.

 - V daňovom priznaní pre právnické osoby – časť IV. sú uvedené kolonky na poukázanie 1,0% (2%) z dane v prospech 1 prijímateľa.

Údaje, ktoré potrebujete uviesť do Vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane:

IČO/SID: 42166004
Právna forma: občianske združenie
Obchodné meno: DOGAZYL
Sídlo: Nám. priateľstva 2164/3, 929 01 Dunajská Streda

Ak súhlasíte so zaslaním údajov (obchodné meno alebo názov, sídlo a právna forma) vami určeným prijímateľom, tak zaškrtnite súhlas so zaslaním údajov.
Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na daňový úrad, zvyčajne do 31. marca.

 

 

Materiálna pomoc


Opusteným psíkom môžete pomôcť aj vecným darom. Môžete darovať krmivo (konzervy, granule, piškóty), deky, uteráky, matrace, vankúše a paplóny - nie páperové - chovateľské potreby (obojky, vodítka, misky, náhubky, peliešky, hračky), lieky pre psy (odčervovacie, proti vonkajším parazitom...) a mnoho ďalších vecí. Všetko čo potrebuje Váš psík, potrebuje aj útulkáč. A všetko, čo Váš psík už nepotrebuje, poteší každého útulkáča. :)

Útulok je ešte stále vo výstavbe, v neustálej rekonštrukcii, tak radi privítame aj stavebný materiál.

Darované vecičky môžete osobne doviesť do útulku, alebo nás stačí kontaktovať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a zariadime odvoz.

 

 

Dočasná opatera


Dočasná opatera, skrátene "dočaska" alebo "DO", slúži ako taká medzistanica medzi útulkom a novým domovom psíka. Pokiaľ z akýchkoľvek dôvodov nemôžete mať psíka dlhodobo, ale chcete pomôcť, dočaska je skvelý kompromis.
azyl docaska

Sú dva druhy dočasiek:
Krátkodobá - je pár dňová, resp. pár týždňová a slúži na zotavenie psíka po operačnom zákorku, po kastrácii, v prípade choroby a pod. Hľadá sa v akútnych prípadoch pre psíky, ktorým momentálny stav nedovoľuje pobyt v útulku.
Dlhodobá dočaska trvá, kým sa nenájde psíkovi domov. Je ťažké ju časovo ohraničiť, v priemere ide o týždne, málokedy mesiace.

V dočaske sa psík socializuje, učí sa čo smie, čo nie, v prípade šteniatok dopilováva hygienu. Ale predovšetkým, psík je ľúbený, nemusí žiť v neútulnom koterci a získavame cenné informácie o jeho povahe, fungovaní v rodine, o jeho prednostiach, prípadne nedostatkoch. Do psíka v dočasnej opatere prakticky investujete len svoj čas a lásku. O financie sa staráme my, hradíme veterinárne úkony, dodávame krmivo, prípadne iné špecifické veci, ktoré si psíkov stav vyžaduje.


Pri zverení psa do dočasnej opatery sa podpisuje zmluva o dočasnom umiestnení opusteného zvieraťa.

 

 

Virtuálna adopcia


Virtuálna adopcia je perfektná príležitosť ako mať svojho psíka, aj keď ho nemôžete mať doma. Pokiaľ chcete mať virtuálne adoptovaného chlpáča, stačí zájsť do sekcie „virtuálna adopcia" na našej stránke, a vybrať si toho Vášho. Pravidelne potom prispievate na havkáča a jeho potreby. Za to dostanete certifikát virtuálneho adoptéra.

Do virtuálnej adopcie sú zväčša zaradené psíky, ktoré majú malú šancu na nájdenie si nového domova a je pravdepodobné, že svoj život dožijú v útulku. Dôvody sú rôzne, staroba, choroba, hendikep... Samozrejme, všetkým psíkom i naďalej hľadáme reálne domovy.

Princíp virtuálnej adopcie je založený na pravidelnom mesačnom príspevku v minimálnej výške 5eur, určenom pre konkrétneho psíka. Ide najmä o pravidelnosť príspevku, ideálne až do adopcie psíka, samozrejme môžete sa ukončiť aj skôr. Z tohto príspevku budú hradené náklady na daného psíka, napr. na liečbu, kastráciu, kvalitnejšie krmivo, očkovanie či iné nevyhnutné veci. Najjednoduchším spôsobom pravidelného prispievania je trvalý príkaz, ktorý si môžete zadať vo svojej banke. Je to pohodlné a v záplave iných povinností takto nezabudnete ani na svojho virtuálneho chlpáča. 

Virtuálnym adoptérom môže byť fyzická osoba ale aj firma, pričom platí, že môžete mať adoptovaných aj viacerých psíkov a naopak jedného psíka si môže adoptovať aj viac ľudí.

Ak sa rozhodnete pre virtuálnu adopciu psíka z nášho útulku, kontaktujte nás na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., v ktorom nám zašlete meno vybraného psíka a informáciu o tom, že si ho želáte viruálne adoptovať. Obratom Vám pošleme elektronicky certifikát, ktorý si môžete vytlačiť, alebo pridať na Facebook a pochváliť sa tak svojim priateľom o dobrom skutku a virtuálnom prírastku do rodiny :)

Samozrejme je možnosť aj jednorázového príspevku na vybraného psíka, v tomto príade sa však nejedná o virtuálnu adopciu a nevydáva sa certifikát.

Príspevky môžete posielať na:
Číslo účtu: 2926857357/1100 (Tatra banka)
IBAN:SK27 1100 0000 0029 2685 7357
BIC :TATRSKBX

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na 0905/114-240

 

certifikat va

 

 

Venčenie psíkov


Ak si nemôžete psíka adoptovať, nemáte možnosť ani postarať sa o psíka dočasne, a virtuálna adopcia sa Vám zdá byť neosobná, prídte si do útulku povenčiť, pomojkať psíkov. Psíci z útulku sú veľmi vďační za každý kontakt s človekom a každú príležitosť prebehnúť sa, keďže väčšina z nich strávi v útulku čakaním na nový domov i niekoľko mesiacov.

Na venčenie sa netreba vopred ohlasovať, stačí prísť ktorúkoľvek sobotu alebo nedeľu medzi 09:00 - 15:00hod.

 

 

Pomoc pri brigáde v útulku


 

 

Joomla SEF URLs by Artio
Created by Echo WebDesign Partner of YourBrand